Ana Sayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ana Sayfa

Burada tansiyon asla yükselmez. Çünkü burası DORUK NOKTASI..!!!

AnasayfaYAŞAM İÇİN ÖĞÜTLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lafı Yerine Oturtanlar

YazarMesaj
Admin2
Admin
Admin

Nerden dostum : Kötülüğün ve haksızlığn olmadığı iyinin ve güzelin hakettiğini aldığı yerdeyim.Yani Hiçbir yerdeyim.
Ne işle meşgulsün : Düşmanını tanıdığın kadar ona düşmansındır. Dünyayı tanımakla Meşgulüm.

Aldığı
Madalya: Konu açma üstadı Konu açma üstadı

Lafı Yerine Oturtanlar Empty
MesajKonu: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 2:09 pm

* sokrates bir gün yürürken , tek kişinin geçebileceği kadar mesafe olan bir mevkiide dönemin soylularından biriyle karşı karşıya gelir ve ikisi de durur…kısa bir süre bakıştıktan sonra :

soylu: ” ben senin gibi pis bir zavallıya yol vermem!”
sokrates: “ben veririm…”

* 80′li yılların sonların bir beşiktaş-boluspor maçı sırasında hakem beşiktaşın net 2 golünü vermez, boluspora havadan bir penaltı verir. maç çığrından çıkmıştır. beşiktaşlılar neredeyse sahayı terketmeyi düşünürler. boluspor 2. golü de atar.
metin tekin santrayı yapmaz bekler. hakem düdüğü bir daha çalar, ama metin hala topa dokunmaz.
hakem, “metin neden başlamıyosun, bak kart çıkartırım” der.
metin cevap verir: “hocam yarı sahanıza geçin de başlayalım”

* Edirnedeki suleymaniye cami yapımıda mimar sinanin caminin ortasında oturmuş nargile içerken gören işçiler homurdanarak :
- ulan biz burda çalışıyoruz adam orda oturmuş keyif yapıyo! derken sinan olaya girer..
- sesin caminin heryerine eşit olarak dağılıyo mu diye hesaplıyorum !!

* bir toplantıda bir genç mehmet akif’i küçük düşürmek için sorar;
-affedersiniz, siz veteriner misiniz?
mehmet akif’in cevabı;
-evet, bir yeriniz mi ağrıyordu

* kulaklarının büyüklüğü ile ünlü galileo’ye hasımlarından biri:
- “efendim”, demiş. “kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?”
galileo:
- “doğru”, demiş. “benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?”

* show tv’deki ateş hattı programında reha muhtar prens charles’ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. konuyu diyanet işleri başkanıyla tartışmaktadır:
-efenim prens charles’ın müslüman olduğunu söylüyorlar. peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu?
-olur tabi neden olmasın?
-ama efenim nasıl olur?
-reha bey siz müslüman mısınız?
-tabi müslümanım efendim.
-siz namaz kılıyor musunuz?
-hayır.
-oruç tutuyor musunuz?
-hayır.
-içki içiyor musunuz?
-evet.
-e sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

* rahmetli barış manço fransada bir televizyon programına katılır. herşey gayet güzel giderken, sunucu klasik avrupalı edası ile “siz türkler barbarsınız” muhabbetine girer. bunun üzerine barış manço sunucuya üzerinde para olup olmadığını sorar. sunucu cebinden birkaç banknot çıkartıp barış manço’ya uzatır:

b.m: şimdi bu paranın üzerindeki kim?
s: general bilmem ne, bilmem neredeki savaşta kahramanlık yapmıştır bla bla bla.
b.m: peki bu?
s: teğmen bilmem ne, böyle etmiştir, şöyle etmiştir.

bunun üzerine barış manço cebinden birkaç banknot çıkarır ve üzerindekileri teker teker anlatır:
bm: bu mevlana celaleddin rumi; ünlü bir türk düşünürüdür. bu halit refik karay; ünlü bir türk edebiyatçısıdır. bu mustafa kemal ******, türkiye cumhuriyeti nin kurucusudur.
sesizliğin üzerine sunucuya bakarak şöyle der:

-şimdi siz söyleyin, kim barbar?

*cumhuriyet’in ilânından sonra istanbul’da bir resepsiyon verilir.
tüm dünya ülkelerinin elçileri ve ateşeleri de davet edilir.

davet güzel bir şekilde devam etmektedir fakat ingiliz ateşesi olan binbaşının bakışları mustafa kemal’in gözünden kaçmaz.
bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır ve bakmaya devam etmektedir.
ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir.
yaver mustafa kemal’e şöyle der:

- paşam kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana mustafa kemal’in çanakkale’de babasını öldürdüğünü söyledi.

bunun üzerine mustafa kemal şöyle der:

- git sor bakalım babasının çanakkale’de ne işi varmış?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 10:30 pm

tuğrul sen sin dimi nerden buldun bunu
Admin2
Admin
Admin

Nerden dostum : Kötülüğün ve haksızlığn olmadığı iyinin ve güzelin hakettiğini aldığı yerdeyim.Yani Hiçbir yerdeyim.
Ne işle meşgulsün : Düşmanını tanıdığın kadar ona düşmansındır. Dünyayı tanımakla Meşgulüm.

Aldığı

MesajKonu: Geri: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 1:32 pm

internette biraz dolaşırsan buluyorsun
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 9:06 pm

benim kankam bu işte yaa yanlız metin tekin gene konuşmuş haaa lol!
Admin2
Admin
Admin

Aldığı

MesajKonu: Geri: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimeSalı Tem. 29, 2008 3:11 pm

Reha muhtarıda iyi bozmuş adam Very Happy
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimeSalı Tem. 29, 2008 3:16 pm

METİN TEKİN METİN TEKİN lol! 4ever
Admin2
Admin
Admin

Aldığı

MesajKonu: Geri: Lafı Yerine Oturtanlar   Lafı Yerine Oturtanlar I_icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 10:39 am

Beşiktaşlı diye bu kadar üstüne gidilmezki adamın Very Happy Anelka'nın Konyaspor a attığı gol geldi aklı bak şimdi lol!

Lafı Yerine Oturtanlar
1 sayfadaki 1 sayfası