Ana Sayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ana Sayfa

Burada tansiyon asla yükselmez. Çünkü burası DORUK NOKTASI..!!!

AnasayfaYAŞAM İÇİN ÖĞÜTLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar

3 posters
YazarMesaj
Admin2
Admin
Admin

Nerden dostum : Kötülüğün ve haksızlığn olmadığı iyinin ve güzelin hakettiğini aldığı yerdeyim.Yani Hiçbir yerdeyim.
Ne işle meşgulsün : Düşmanını tanıdığın kadar ona düşmansındır. Dünyayı tanımakla Meşgulüm.

Aldığı
Madalya: Konu açma üstadı Konu açma üstadı

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar Empty
MesajKonu: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 8:20 am

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar Co110

Türkiye 'de bilgisayar kullanımı, Karayolları Genel Müdürlüğünde, 1960 yılında hizmete giren ve yaklaşık 12 yıl kullanılan IBM-650 Data Processing Machine" ile başlamıştır. Tarihi sistemin ilginç bazı özellikleri : Birinci nesil, lambalı olması, Her biri 10 karakter ve 1 işaretten oluşan 2000 sözcüklük Tambur bellek bulunması, Dakikada 78000 toplama-çıkartma, 5000 çarpma ve 138.000 mantıksal karar verebilme özelliği, Delikli kart ile bilgi girişi yapılması,
Özel kablolarla bağlanan kontrol paneller ile delikli kart irtibatı, Okuma 200, Delme / Yazma 100 kart / Satır dakika hızında olması Assembler ve Fortran 'ın özel programlama dilleri kullanımı

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar Co210Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar Co310
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 6:28 pm

bu şimdi bilgisayarrmı lol! bence bilgisayar hariç bi çok şeye benziyor ama bozuntuya vermeyelim neyse lol!
Admin
Korgeneral
Korgeneral
Admin

Nerden dostum : Kengürü
Ne işle meşgulsün : Öğrenciliği bırakıp adminlik yapmayı düşünüyorum
Lakap : NaRKoTisT

Aldığı
Madalya: Diksiyon üstadı Diksiyon üstadı

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 6:32 pm

Feysbuk a girebiliyo muyuz bari bunla Razz
http://4metrebez.tr.gg
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 7:07 pm

google earth bile warmış aqu ne diyon sen lol! zeki mürende seni bundan görüyomuş lol!
eliff
Yarbay
Yarbay
eliff

Nerden dostum : çankırı
Ne işle meşgulsün : yan kesici
Lakap : kardeşimin sitesi

Aldığı
Madalya: Yorum üstadı Yorum üstadı

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 10:13 pm

valla ılk resım bana kahve maknasını hatırlattın- ne alakaysa ama benzıo ben napıım lol!
Admin2
Admin
Admin

Nerden dostum : Kötülüğün ve haksızlığn olmadığı iyinin ve güzelin hakettiğini aldığı yerdeyim.Yani Hiçbir yerdeyim.
Ne işle meşgulsün : Düşmanını tanıdığın kadar ona düşmansındır. Dünyayı tanımakla Meşgulüm.

Aldığı

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 9:59 am

ŞeYMa demiş ki:
google earth bile warmış aqu ne diyon sen lol! zeki mürende seni bundan görüyomuş lol!

Zeki Müren Very Happy Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar 185887 Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar 389440 Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar 389440 Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar 789855 Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar 789855
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 10:43 am

noooldu tuuurul çokmu hoşuna gitti kanka Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar 52227
Admin2
Admin
Admin

Aldığı

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar I_icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 3:21 pm

O zaman evde donla dolaşamıyacaz desene lol!

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar
1 sayfadaki 1 sayfası