Ana Sayfa

Burada tansiyon asla yükselmez. Çünkü burası DORUK NOKTASI..!!!

AnasayfaYAŞAM İÇİN ÖĞÜTKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar

YazarMesaj
Admin2
Admin
Admin

Nerden dostum : Kötülüğün ve haksızlığn olmadığı iyinin ve güzelin hakettiğini aldığı yerdeyim.Yani Hiçbir yerdeyim.
Ne işle meşgulsün : Düşmanını tanıdığın kadar ona düşmansındır. Dünyayı tanımakla Meşgulüm.

Aldığı
Madalya: Konu açma üstadı Konu açma üstadı
MesajKonu: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Cuma Tem. 18, 2008 8:20 am

Türkiye 'de bilgisayar kullanımı, Karayolları Genel Müdürlüğünde, 1960 yılında hizmete giren ve yaklaşık 12 yıl kullanılan IBM-650 Data Processing Machine" ile başlamıştır. Tarihi sistemin ilginç bazı özellikleri : Birinci nesil, lambalı olması, Her biri 10 karakter ve 1 işaretten oluşan 2000 sözcüklük Tambur bellek bulunması, Dakikada 78000 toplama-çıkartma, 5000 çarpma ve 138.000 mantıksal karar verebilme özelliği, Delikli kart ile bilgi girişi yapılması,
Özel kablolarla bağlanan kontrol paneller ile delikli kart irtibatı, Okuma 200, Delme / Yazma 100 kart / Satır dakika hızında olması Assembler ve Fortran 'ın özel programlama dilleri kullanımı

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Cuma Tem. 25, 2008 6:28 pm

bu şimdi bilgisayarrmı lol! bence bilgisayar hariç bi çok şeye benziyor ama bozuntuya vermeyelim neyse lol!
Admin
Korgeneral
Korgeneral

Nerden dostum : Kengürü
Ne işle meşgulsün : Öğrenciliği bırakıp adminlik yapmayı düşünüyorum
Lakap : NaRKoTisT

Aldığı
Madalya: Diksiyon üstadı Diksiyon üstadı
MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Cuma Tem. 25, 2008 6:32 pm

Feysbuk a girebiliyo muyuz bari bunla Razz
http://4metrebez.tr.gg
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Cuma Tem. 25, 2008 7:07 pm

google earth bile warmış aqu ne diyon sen lol! zeki mürende seni bundan görüyomuş lol!
eliff
Yarbay
Yarbay

Nerden dostum : çankırı
Ne işle meşgulsün : yan kesici
Lakap : kardeşimin sitesi

Aldığı
Madalya: Yorum üstadı Yorum üstadı
MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Cuma Tem. 25, 2008 10:13 pm

valla ılk resım bana kahve maknasını hatırlattın- ne alakaysa ama benzıo ben napıım lol!
Admin2
Admin
Admin

Nerden dostum : Kötülüğün ve haksızlığn olmadığı iyinin ve güzelin hakettiğini aldığı yerdeyim.Yani Hiçbir yerdeyim.
Ne işle meşgulsün : Düşmanını tanıdığın kadar ona düşmansındır. Dünyayı tanımakla Meşgulüm.

Aldığı
MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   C.tesi Tem. 26, 2008 9:59 am

ŞeYMa demiş ki:
google earth bile warmış aqu ne diyon sen lol! zeki mürende seni bundan görüyomuş lol!

Zeki Müren Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   C.tesi Tem. 26, 2008 10:43 am

noooldu tuuurul çokmu hoşuna gitti kanka
Admin2
Admin
Admin

Aldığı
MesajKonu: Geri: Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar   Çarş. Tem. 30, 2008 3:21 pm

O zaman evde donla dolaşamıyacaz desene lol!

Türkiyede Kullanılan İlk Bilgisayar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Psd Kullanımı..
» Nod 32 anti virüs- şifresiz- ömür boyu kullanım
» Televizyon, bilgisayar ve zararları.
» psd nedir nasıl kullanılır? psd hakkında soru cevap?
» Bilgisayar Kilitlenirse